Kuidas kaitsta oma vara PVC katetega?

Kuidas kaitsta oma vara PVC katetega?

PVC katte on muutunud asendamatuks lahenduseks neile, kes otsivad usaldusväärset kaitset oma varale. Tänu oma vastupidavusele, mitmekülgsusele ja heale välimusele pakuvad need katted optimaalset kaitset mitmesuguste ilmastikutingimuste ja keskkonnamõjude eest.

Meie tootevalikus leiduvad katted on ideaalsed mitmesuguste esemete katmiseks, alates PVC hallidest ja multilift konteineritest kuni järelhaagiste, basseinide, tünnisaunade, aiarajatiste ja tööstusseadmeteni ja järgnevas artiklid räägime lähemalt, miks tasub valida endale PVC kate.

PVC kate

Mis on PVC (ja PVC kate)

Tuntud oma laialdase kasutuse poolest üle maailma, polüvinüülkloriid ehk PVC paistab silma oma vastupidavuse ja kohandatavusega. Algselt on PVC kõva ja habras materjal, kuid selle füüsikalisi omadusi on võimalik muuta, lisades plastifikaatoreid, mis teevad materjali erakordselt paindlikuks, mis on meie kasutusotstarveteks ülioluline. Selline paindlik vorm on eriti kasulik kerghallide kattematerjalina, sarnanedes materjaliga, mida kasutatakse tavaliselt veoautode katteks.

Selle materjali eripära peitub selle koostises, mis sisaldab rebenemist takistavat sisemist võrkkangast (armatuuri), andes sellega materjalile suurepärase vastupidavuse. PVC eristub teistest plastikutest oma tulekindluse poolest, mida tagab kõrge kloorisisaldus. Materjal ei sütti enne kui temperatuur tõuseb üle 400 °C-i, mis lisab olulist tuleohutuse elementi.

Kasutades PVC-d kattematerjalina, on võimalik tagada konstruktsioonidele kaitse ilmastiku ja UV-kiirguse eest aastakümneteks. Materjal on loodud vastu pidama tuulele, päikesele ja vihmale, ilma et selle kvaliteet kannataks, ning see talub hästi ka alkohole, õlisid ja teatud tüüpi happeid ning leeliseid.

Loomulikult pole kõik PVC materjalid ühtemoodi sobivad – turul on ka odavaid tootjaid, kelle materjali kohta eelnev jutt ei kehti. Meie oleme usaldanud kahte tootjat – Sattler Group ja Mehler Texnologies. Nende PVC materjal on toodetud Saksamaal, kus tootja on tuntud oma kangaste ülima kvaliteedi poolest.

Need kangad vastavad kõikidele vajalikele ohutus- ja tulekindlusstandarditele, mis kinnitab, et meie PVC katted on valmistatud vastavalt kõrgeimatele turvanõuetele ja tootmisprotsess on läbinud korraliku kvaliteedikontrolli. Meie PVC katteid eelistades investeerite oma vara kaitsele ja saate kvaliteedi, mis kestab läbi aastakümnete.

PVC kate

PVC katte omadused

Kestvus: Meie katted on valmistatud kasutades ainult kvaliteetseid materjale, mis tagavad toodete pikaajalise kasutuse igasugustes ilmastikuoludes. Tugevdatud klaaskiudriidest armeeringuga PVC kate on loodud vastu pidama nii tugevale tuulele, vihmale kui ka karmidele päikesekiirtele, tagades teie varale parima võimaliku kaitse ning võivad kesta aastakümneid.

Esteetika: Lisaks funktsionaalsusele pakuvad meie PVC katted ka silmailu. Olgu teie vajadused tööstuslikud või kodused, meie lahendused on disainitud sobituma teie keskkonnaga, pakkudes samal ajal kõrgetasemelist kaitset.

Ilmastikukindlus: Erinevalt tavapärastest plastik- või polüpropüleenkiledest, pakuvad meie PVC katted kõrgendatud vastupidavust erinevatele ilmastikutingimustele. See tähendab, et olenemata aastaajast, on teie varad kaitstud tuule, vihma ja päikese eest.

Mitmekülgsus: Meie PVC materjalist tehtud katted on kohandatavad vastavalt teie vajadustele. Olenemata sellest, kas vajate basseini katet, tünnisaunale katet, tööstusseadmetele varjualust või oma tegevuse kaitset põllumajanduses või ehitussektoris, suudame pakkuda lahendusi, mis vastavad täpselt teie mõõtmetele ja nõuetele.

Me ei oska siinkohal tuua välja kõiki võimalikke kasutusi, kus PVC kate oleks hea lahendus aga kui sul on idee – võta meiega ühendust ja räägime su ideest!

 

PVC kate

Valguse Läbilaskvus: valge PVC materjal, mida meie katted kasutavad, laseb läbi päevavalguse, vähendades seeläbi vajadust lisavalgustuse järele. See aitab säästa energiat ja loob ka meeldiva ja valgusküllase keskkonna.

Lisavarustus ja kohandamine

Meie PVC materjalist tehtud katted pakuvad lisaks kaitsele ka kohandamisvõimalusi, et rahuldada teie spetsiifilisi vajadusi. Võimalik integreerida armeeritud võrk-aknad õhutuseks ja aknad valgustuseks. Sellisel juhul on tagatud õhu ringlus ja piisav valgustus, luues samal ajal kaitstud keskkonna teie varale.

Ära unusta ka värvidega mängimist – sul on võimalik lisaks vormi kohandamisele ka kogu ettevõtte või projekti identiteet panna meie käest tellitavasse kattesse. Kui sa vajad inspiratsiooni, siis siin on ligemale 50 erinevat tooni, millega saad oma katte tõsiselt personaliseerida.

värvivalikud

Hind

 Projektide hinda mõjutavad peamiselt materjali kogus ja töö keerukus. Konteineri või haagise PVC kate on pigem standardne lahendus. Võrdluseks aga kolmemõõtmelisi projekte loeme erilahenduseks. Siiski – rahakotti nad ei murra, eriti arvestades, mis väärtused saad vastu. Väiksemad ja tüüpilisemad lahendused oma vara kaitseks saab kätte alla 100€ aga kvaliteet on igal projektil ühtemoodi kõrge.

Pealegi – PVC katet ei ole keeruline hooldada ning kui seda regulaarselt (sagedus oleneb, kus ja mis tingimustes katet kasutad – kasuta talupoja tarkust – kui on räpane, puhasta!) puhastada, võib ta opereerida kümneid aastaid ilma lisainvesteeringuteta.

PVC kate võrreldes alternatiividega

PVC versus polüetüleen (PE) – PE on odavam kui PVC, sarnaselt hea niiskuskindluse ja kaaluga, kuid  nõrgema UV-kindlusega ilma lisatöötluseta; madalama temperatuuritaluvuse ja tulekindlusega võrreldes PVC-ga.

PVC versus polüpropüleen (PP) – mõlemal sarnased temperatuuritaluvused, PP’l on hea vastupidavus keemilistele ainetele ja kerge kaal aga PP paindlikkus on piiratud ja rebenemiskindlus on madalam võrreldes PVC-ga; UV-kindluseks vajab PP lisatöötlust.

PVC vs kangas – kerge kaal ja hingavus on kangal paremad, kuid kõikide väliste tegurite taluvus on madalam – sh tulekindlus, ilmastiku- ja UV-kindlus.

PVC vs metall – erakordne vastupidavus ja pikk eluiga koos tavatingimustes ületamatu tulekindlusega on metallil parem, kuid kõrge hind, raske kaal, korrosioonioht ja keerulisem kohandatavus on nõrkused võrreldes PVC katetega.

PVC katted pakuvad hästi tasakaalustatud lahendust, ühendades endas vastupidavuse, paindlikkuse ja tulekindluse, mis teeb neist sobiva valiku paljudeks rakendusteks.

Rakendused

Me oleme juba maininud, et PVC katted on väga hea valik väga paljudele juhtudele:

 • Basseini kate
 • Tünnisauna kate
 • Multilift konteineri kate
 • Haagise kate
 • Reklaamtelgid 
 • Põllumajadusseadmete kate
 • Varjualuste kate
 • Ehitusobjektide kate
 • Projektiautode kate
 • Aiamööbli kate
 • Paatide ja jahtide kate
 • Rõdu varjualune

On ilmselt kergem leida valdkonda, kus PVC katet üldse kasulik ei oleks. Lisaks juba mainitud näidetele on võimalik ka luua PVC kardinad ja vaheseinasid – need on ideaalsed erinevate ruumide ja rajatiste tõhusaks eraldamiseks, pakkudes paindlikkust ja privaatsust.

Kokkuvõtteks

Valides meie PVC katted, teete targa investeeringu oma vara kaitseks, mis tuleb koos hea välimuse ja funktsionaalsusega. Meie katted on loodud vastama teie kõige nõudlikumatele vajadustele ning meil on väga hea meel kui tulete meie juurde uute ja huvitavate ideedega, mida saame koos ellu viia.

etEesti